Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím


VŠECHNA VELKÁ A MALÁ SVĚTLA

Listopad je měsíc dušičkový, tento svátek ho otevírá a i další dny se nesou v podobném duchu. Stromy ztrácejí poslední listí, dny se výrazně krátí, přibývá tmy a chladu. Již naši předkové se v tomto období uchylovali dovnitř do svých příbytků, více svítili různým loučemi, svíčkami a později i petrolejovými lampami. Vařili výživnější jídla, s větším obsahem masa a tuku, obilné kaše a horké polévky. Když se nad tím zamyslíme, ani my se nechováme jinak. Jistě jste si také všimli, že s chladným počasím máte chuť na jiná jídla a také doma se porozhlížíte po různých lampičkách a světlech, které by dodaly vašemu domovu teplou a útulnou atmosféru. Více informací najdete zde.CHYTRÉ SKLADOVÁNÍ POTRAVIN

Léto se blíží mílovými kroky a my se budeme stále více pohybovat venku. Že jsme národem chatařů a chalupářů, o tom jsme si už říkali, takže je jasné, že s tímto „koníčkem“ nebo spíše způsobem života, souvisí také venkovní stolování. Dle předpovědí meteorologů nás čeká další horké a suché léto. Proto musíme počítat i s větším množstvím obtížného hmyzu, především mravenců, kteří sucho přímo milují. Poradíme vám, jak ochránit své potraviny nejen před nimi. Více informací najdete zde.ODOLEJTE ÚTOKŮM ŠKŮDCŮ

Také nesnášíte ten pocit, když sedíte venku na zahradě a bráníte se neustálým útokům různého létavého hmyzu? Nebo když zasadíte květiny nebo salát a během pár dní vám zahradu napadnou slimáci? Nemusíte tomu jen bezmocně přihlížet! V dnešní době už existuje řada různých vychytávek a pomocníků, které vám pomohou se nepříjemných škůdců zbavit. Více informací najdete zde.JARNÍ ÚNAVA A ŠPATNÁ NÁLADA? NEMÁ ŠANCI!

Přechod zimy do jara bývá dlouhý a náročný po všech stránkách. V tomto nekonečném období se vyskytuje mnoho různých nemocí z nachlazení a jarních viróz, ale bohužel také spousta depresí, splínů a špatné nálady. Abychom se zbavili smutných myšlenek a posílili svou imunitu, zkusme se dostat do dobré psychické i fyzické kondice. Více informací najdete zde.ZAČÍNÁ JARO, ČAS PRO ZAHRADU

Venku už začalo jaro a to nejen kalendářně. Konečně se trochu oteplilo a my už se celí natěšení chystáme na zahrady a zahrádky. Že jsou Češi národem chatařů, chalupářů a především zahrádkářů je známý fakt.
Více informací najdete zde.NĚCO PRO ZAHŘÁTÍ…?

V zimě, která právě teď panuje, se vám jistě bude hodit něco teplého a dobrého k pití. Nabízíme vám recepty na dva výborné nápoje. První je vhodný pro celou rodinu včetně dětí, ale druhý obsahuje alkohol, takže jej mohou konzumovat pouze členové rodiny starší 18 let.Oba nápoje si však můžete naservírovat do magického hrnku, jehož motiv se po nalití horkého nápoje nádherně rozzáří.
Více informací najdete zde.Pohodlné čtení a luštění

Období před Vánocemi – čas adventní – je nejen časem setkávání s rodinou a přáteli, ale i časem, který i přes nevlídnost počasí dýchá příjemnou domácí atmosférou. Jak rádi se v těchto dnech po namáhavém dni zaboříme do pohodlného křesla v teple domova a vezmeme do ruky knížku, časopis nebo křížovku. U příjemného tlumeného světla si tyto chvíle odpočinku užijeme asi nejlépe. Dovolte nám pár tipů pro ještě lepší vychutnání těchto vzácných momentů.
Více informací najdete zde.Vylaďte svůj outfit

Léto je v plném proudu a dokonce se zdá, že nás největší vedra již minula. Srpen a září by se tak měly nést v duchu příjemných teplot kolem dvaceti stupňů, kdy je již člověk schopen přemýšlet i nad něčím jiným než jak se zchladit. Ženy mají zase chuť více řešit své outfity, pídit se po praktických a moderních doplňcích a pánové zase vymýšlejí, kam se podívat nebo co doma či na chalupě udělat. V tomto příjemném počasí jde přece jenom všechno snáz.
Více informací najdete zde.Skladování potravin

Konec léta a začátek podzimu je v přírodě obdobím plným zrání a sklizní všech možných plodů. Proto se také na začátku podzimu pilně sbírá, zavařuje, mrazí a podobně. My se Vám pokusíme poradit, jak nejlépe zpracovat a uchovat chutné a krásné plody babího léta.
Více informací najdete zde.Rozzářená ložnice

Jestlipak víte, co je na světě nejsladší? Možná Vám právě na mysli vytanula Vaše oblíbená cukrovinka. Což o to, taková kremrole nebo kobliha, to opravdu není vůbec nepříjemná představa, ale nejsladší na světě je tak jako tak SPÁNEK. A my Vám dnes poradíme, jak si s jarem oživit ložnici tak, aby se Vám v ní spalo a relaxovalo ještě lépe než dosud.
Více informací najdete zde.Sníh, mráz a náledí... Jak na ně?

Zavítaly k nám avizované mrazy a stejně jako každý rok na ně nikdo není připraven. Kloužou silnice, kloužou chodníky a nehod a úrazů přibývá. My vám dáme pár dobrých rad a tipů,, aby vás zima už nikdy nezastihla nepřipravené. Se silnicemi a chodníky asi nic neuděláme, ale pomůžeme vám se dobře vybavit tam, kde to je možné.
Více informací najdete zde.Tak trochu jiný kapr

Pro ty z Vás, kteří zrovna nejásají z tradiční úpravy vánočního kapra nebo pro ty, kterým se jeho maso zdá mdlé, tu máme zajímavou úpravu, jejímž výsledkem je nová pikantní chuť a tak trochu jiný pohled na toto klasické vánoční jídlo.
Více informací najdete zde.Vánoční vaječný likér

Bez tzv. vaječníku by to v řadě českých domácností snad ani nebyly Vánoce. V evropských zemích má tento likér mnoho variant, my Vám dnes nabídneme klasiku, která je možná trochu nezvykle obohacena vanilkovým pudinkem. Díky němu se dosáhne báječné hustoty a takový likér pak můžete podávat v podstatě jako dezert.
Více informací najdete zde.Vánoční výzdoba nejen v obýváku

Vánoce jsou za dveřmi, venku jsme jimi doslova obklopeni a tak si je samozřejmě chceme připomenout i doma. Nádherně vyzdobený byt patří k adventnímu období stejně, jako setkávání s rodinou a přáteli. Máme pro Vás několik zajímavých, méně obvyklých tipů.
Více informací najdete zde.Na Vánoce všichni spolu u krásně prostřeného stolu

I když by Vánoce měly být především duchovními svátky, mnoho z nás se těší především na dobré jídlo a pití. Tak to bylo, je a bude.
A všechny sváteční pokrmy nám budou chutnat ještě lépe u vkusně vyzdobeného stolu. Krásné momenty se svými blízkými tak můžeme ještě umocnit.
Více informací najdete zde.Vytvořte si zahrádku na balkóně!

V květnu nám konečně počasí ukázalo svou vlídnější tvář a tak se vše kolem již krásně zelená a kvete, jak je pro tento měsíc typické. Menší radost toto období přináší alergikům, neboť, jak je u nás v posledních letech zvykem, jaro přichází najednou a najednou také začíná kvést mnoho stromů, květin i trav. My se ale nebudeme zabývat těmito drobnými nepříjemnostmi, které jaro může také přinášet, nýbrž naopak jeho radostmi, zábavou a potěšením!
Více informací najdete zde.Grilovací sezóna

Venku konečně panuje stabilnější teplé počasí, které nám umožňuje žít více venku. Zahrady a terasy ožívají, čerstvě posečené trávníky voní, zahradní nábytek je vytažen ze své zimní skrýše a leskne se čistotou. A také grily zažívají po dlouhých měsících svůj comeback. Začíná grilovací sezóna!
Více informací najdete zde.Letní péče o tělo

V létě, více než kdy jindy, bychom měli věnovat svému tělu maximum péče. Toto krásné roční období plné slunce a koupání totiž klade na naši pokožku nejvyšší nároky v podobě spálení, vysušení a kvůli menšímu množství oděvů a většímu pohybu také drobných poranění. A v neposlední řadě je v létě naše tělo také více na očích a mělo by tak vypadat opravdu k světu! Takže si vyhraďte několik hodin pouze pro sebe a své tělo. Nedělní podvečer se přímo nabízí!
Více informací najdete zde.Autem na dovolenou? S našimi tipy žádný problém!

Hurá jsou tu prázdniny! Možná, že ne všichni rodiče sdílejí nezměrnou radost svých potomků z tohoto období, neboť pro pracovně vytížené jedince není vždy jednoduché vymyslet dětem program na celé prázdniny, ale na dovolenou se určitě těší každý. Společně strávený čas je něco, na co rádi myslíme v průběhu celého roku. A stále mnoho z nás vyjíždí na dovolené autem ať již po vlastech českých nebo do ciziny. My se pokusíme nabídnout pár nápadů a vychytávek, aby vaše letní putování bylo ještě pohodlnější a komfortnější.
Více informací najdete zde.Mezinárodní den trpaslíků je tu!

Už od roku 2002 si můžeme připomínat den zahradních trpaslíků i jiných ozdobných zahradních figurek
a sošek. Tento svátek má lidem připomínat toleranci v zahradní architektuře.
Více informací najdete zde.Na Vánoce všichni spolu u krásně prostřeného stolu

I když by Vánoce měly být především duchovními svátky, mnoho z nás se těší především na dobré jídlo a pití. Tak to bylo, je a bude.
A všechny sváteční pokrmy nám budou chutnat ještě lépe u vkusně vyzdobeného stolu. Krásné momenty se svými blízkými tak můžeme ještě umocnit.
Více informací najdete zde.Vánoční výzdoba nejen v obýváku

Vánoce jsou za dveřmi, venku jsme jimi doslova obklopeni a tak si je samozřejmě chceme připomenout i doma. Nádherně vyzdobený byt patří k adventnímu období stejně, jako setkávání s rodinou a přáteli. Máme pro Vás několik zajímavých, méně obvyklých tipů.
Více informací najdete zde.Zahradní koutek k odpočinku

Určitě se mnou budete souhlasit, že není nic hezčího než odpočinek v klidu a zeleni. Zahrady, terasy, balkóny – to vše jsou místa, kde bývá relaxace nejlepší a nejúčinnější. My jsme se dnes soustředili na zahradní kout, který krome toho, že by mel být krásný a oku lahodící, měl by také každého hned zlákat k příjemnému posezení. Doba, kdy stačilo vyndat na dvorek plastový stul a židle, již dávno skončila.
Více informací najdete zde.