Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím

Báječné domácí limonády

Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným, chtělo by se v letošních vedrech občas povzdechnout podobně jako ve filmu Rozmarné léto. Existuje ale spousta způsobů, jak si současné horké počasí udělat snesitelnějším. Samozřejmostí je pobývání ve stínu ať již v klidu domova nebo venku pod stromy či slunečníky. Také je nutné hodně pít, což stále slyšíme na každém kroku. Už jste zkusili domácí limonády? Já dělám léta limetkovou s mátou, ale využít se dá prakticky každé ovoce!

Nealko mojito aneb citronáda s mátou

Budete potřebovat: 2 citróny/limetky, 50 g třtinového cukru, 6 stonků máty, vodu/minerálku, led

Postup: Vymačkejte citróny/limetky do karafy a zalijte vodu či minerálkou. Oslaďte třtinovým cukrem, přidejte nasekané lístky máty (lépe tak pustí svou silici) a dobře zamíchejte. Nakonec vložte led podle chuti a znovu vše dobře promíchejte nejlépe dřevěnou či plastovou lžící.

Jiná verze citronády tentokrát s tymiánem

Budete potřebovat: 2 citróny/limetky, 50 g třtinového cukru, 12 větviček tymiánu, vodu/minerálku, led

Postup: Do malého hrnce dejte cca ¼ litru vody, třtinový cukr a tymiánové větvičky. Přiveďte k varu a vařte, dokud se cukr zcela nerozpustí. Vzniklý sirup přeceďte a nechte vychladnout. Do karafy vymačkejte citrony, přilijte tymiánový sirup podle chuti, dolijte vodou nebo minerálkou, nakonec vložte led a opět promíchejte. Můžete přizdobit větvičkami tymiánu. 

Náš speciální tip: zdravá okurková limonáda

Budete potřebovat: 1 salátovou okurku, vodu/minerálku, citrón/limetku, třtinový cukr, mátu na ozdobu

Postup: Oškrábanou okurku pokrájejte a rozmixujte. Vzniklé pyré rozlijte do 4 sklenic cca do jedné čtvrtiny. Pokud nechcete mít limonádu příliš hustou, můžete rozmixovanou okurku přecedit. Zakápněte šťávou z citronu nebo limetky, dolijte vodou nebo minerálkou a doslaďte třtinovým cukrem dle chuti. Nakonec přidejte led a ozdobte lístky máty.

Pro děti neodolatelné jahodové pokušení

Budete potřebovat: 500 g jahod, 50 g cukru moučka, citrón/limetku, vodu/minerálku, mátu na ozdobu

Postup: Jahody rozmačkejte v misce vidličkou, zasypejte moučkovým cukrem a vymačkejte na ně citrón nebo limetku. Dobře promíchejte a nechte minimálně hodinu chladit v ledničce. Pak hmotu rozdělte do 4 sklenic a zalijte vodou nebo minerálkou. Můžete přidat led a na ozdobu pár lístečků máty.

 

Dobrou chuť Vám přeje

Lenka z Magnet 3Pagen

L
Přihlášení zákazníka
*
*
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
L
Nahoru r
r
o