Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím
L
_ +

Mezinárodní den trpaslíků

Den trpaslíků je 21. června. Oslavuje toleranci v zahradní architektuře! Už od roku 2002 si můžeme připomínat den zahradních trpaslíků i jiných ozdobných zahradních figurek a sošek. Tento svátek má lidem připomínat toleranci v zahradní architektuře.

Jeho původ se dá dohledat už v roce 1981 ve Francii, kde Fritz Friedmann vybídl majitele trpaslíků a jiných ozdobných figurek, aby je vynesli do přírody, což je jejich přirozené prostředí.Do akce se zapojili i ti, kteří žádné sošky nevlastnili a vypůjčili si je na zahradách svých sousedů či kamarádů. Jejich majitelům pak nechali na zahradě vzkaz o tom, kde svého trpaslíka najdou.

Některé sošky dokonce v rukách svých majitelů či opatrovníků procestovaly kus světa. Příslušníci „Fronty za osvobození zahradních trpaslíků“ je brali s sebou na své dovolené a výlety a fotili je před dominantami.

Mezinárodní den trpaslíků si v roce 2015 připomínáme už potřinácté. A letos se k akci připojujeme také.

Nyní máte jedinečnou možnost své zahrady či balkony vybavit jedinečnými trpaslíky z naší dílny, ale i dalšími roztomilými kousky. Jsou to například oblíbené surikaty, hezká prasátka či vtipné želvičky.
Pokud si nějakého takového společníka pořídíte nebo už nějakého máte, nezapomeňte se s ním vyfotit ve volné přírodě a oslavit tak tento jedinečný svátek!

 

L
Přihlášení zákazníka
*
*
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
L
X
X
X
Nahoru r
r
o