Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím

Něco pro zahřátí...?

V zimě, která právě teď panuje, se vám jistě bude hodit něco teplého a dobrého k pití. Nabízíme vám recepty na dva výborné nápoje. První je vhodný pro celou rodinu včetně dětí, ale druhý obsahuje alkohol, takže jej mohou konzumovat pouze členové rodiny starší 18 let.Oba nápoje si však můžete naservírovat do magického hrnku, jehož motiv se po nalití horkého nápoje nádherně rozzáří.

HORKÁ ČOKOLÁDA SE ŠLEHAČKOU

Na 2 porce budete potřebovat 300 ml plnotučného mléka, 50 g kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa (min. 70 %), 1 lžící sušeného mléka, 1 lžící kukuřičného škrobu, 1 vrchovatou lžící moučkového cukru, 2 lžíce kvalitního pravého kakaa, mletou skořici, špetku soli a šlehačku na ozdobu (nejlépe vlastní doma ušlehanou).

Mléko přiveďte k varu a nechte probublávat. Čokoládu nastrouhejte a smíchejte se zbývajícími surovinami. Na 300 ml mléka je potřeba asi 5 lžic této směsi – do horkého mléka ji metličkou jednoduše vmíchejte, aby nevznikly hrudky. Před podáváním nechte chvilku odležet a zdobte ušlehanou smetanou.

NÁŠ TIP: Suchou směs na čokoládu můžete věnovat také jako osobní dárek, stačí ji hezky zabalit do krásné sklenice a opatřit milým popiskem.

HORKÁ ŠVESTKA SE SKOŘICÍ

Na 2 porce budete potřebovat 400 ml švestkového džusu, 1 celou skořici, ½ hvězdičky badyánu a 8 cl slivovice.

Švestkový džus nalijte do kastrůlku, podle chuti trochu nařeďte a ohřejte i se skořicí a badyánem. Podávejte smíchané se slivovicí. Podobně můžete připravit hruškový džus s hruškovicí nebo jablečný s calvadosem.
 

 

L
Přihlášení zákazníka
*
*
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
L
Nahoru r
r
o