Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím

Připravte se na svátek dýní 

Někdo má podzim rád, na jiného padají splíny. Ráno je déle a večer dříve tma. My vás přesvědčíme, že když si přenesete krásné barvy z podzimní palety do svého interiéru, budete mít důvod k častějšímu úsměvu. Červená, žlutá a především oranžová – to jsou barvy, které rozjasní nejen prostor, ale i vaši tvář :-)

 Snad nejkrásnějším plodem podzimu je dýně. U nás není tradice Halloweenu tak silná jako v anglosaských zemích, ale určitě je to jedna z tradic, o které je dobré něco vědět. Pokud patříte k té skupině lidí, kteří si říkají, že hezkých svátků a momentů pro zábavu a radost není nikdy dost, pak si určitě vychutnáte i tento.

Historie Halloweenu sahá ke slavnostem skotských Keltů nazývaných Samhain. Tyto slavnosti se konaly ke konci žní a před příchodem zimy, tedy temnější části roku. Zhruba od 16. století se chodilo v kostýmech od domu k domu a vybíraly se potraviny za básničky nebo písničky. Strašidelné kostýmy představovaly duše zemřelých. Velmi hezky bude vypadat výzdoba v oknech například nádherná dekorace z plauenské krajky v podobě havrana na dýni.

Dnes se Halloween slaví 31. října, v předvečer křesťanského Svátku všech svatých a dva dny před naší Památkou zesnulých tzv. Dušičkami. Hlavními zvyky a tradicemi Halloweenu je vydlabávání dýní, na jejichž přední část se vyřeže obličej, dovnitř vloží svíčka a vytvoří se tzv. Jackova lucerna. Tyto lucerny se dávají na zápraží domu a dávají tak najevo, že domácnost je připravena na koledníky.

Pokud se vám nechce dlabat dýni, můžete využít dýni solární, která přes den naakumuluje sluneční energii a večer pak několik hodin krásně svití. Anebo si dejte za okno nebo jen na stůl barevnou hru světel na baterie či svícen.

Koledníci jsou v kostýmech, které bývají tematické tedy strašidelné. K typické halloweenské výzdobě patří také různé čarodějnice, duchové, černé kočky, pavouci, příšery, kostlivci, sovy apod. Typickými barvami jsou černá a oranžová. Pokud se vám tento svátek zalíbil, můžete svým dětem upéci i tematické dobroty pomocí halloweenské silikonové pečicí formy.

L
Přihlášení zákazníka
*
*
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
L
Nahoru r
r
o