Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím

Vpusťte podzim do svého domova 

Podzim je obdobím, kdy naše okolí hraje všemi barvami. Je také neodmyslitelně spojený s chladným počasím, ve kterém se čím dál častěji uchylujeme do tepla svých domovů. Vpustili jste už podzim také k sobě domů?

Každé roční období si žádá svou vlastní dekoraci. Na jaře, kdy všechno kvete, jsou to především květiny a také zvířátka – kuřátka, ovečky a podobně. Pro léto jsou typické dekorace, které na nás dýchnou tu pravou dovolenkovou atmosféru – například mušle a jiné mořské motivy. Pro zimu jsou jasnou volbou vánoční dekorace. A co vládne na podzim? Hned to zjistíte!

K podzimu patří především zemité barvy. Volte tak do interiéru doplňky právě v takových odstínech. Jedním z hlavních motivů jsou pak listy, jablka, dýně nebo třeba šípek a ze zvířecího světa hlavně ježci, popřípadě veverky. Fantazii se ale meze nekladou, takže sáhněte po čemkoliv, co ve Vás zaručeně vyvolá tu pravou podzimní atmosféru.

S dekorací můžete začít hned od vchodových dveří. Buď ke vstupu můžete naaranžovat vyřezávané halloweenské dýně, nebo na dveře přidělat podzimní věnec. Pokud máte vstupní dveře částečně prosklené, můžete toho využít a na skleněnou výplň nalepit samolepky s podzimním motivem.

Když venku řádí nečas, často trávíme volný čas ve svých obývacích pokojích, třeba četbou dobré knížky nebo zkrátka jen lenošením. Vyzdobte si tuto místnost. Pokud Vám chladno nic neříká a máte raději teplo, určitě si rychle oblíbíte potah na křeslo z pravé vlny. Nejen, že Vás zaručeně zahřeje, ale je také neuvěřitelně pohodlný a praktický – najdete v něm kapsy na ovladače a další maličkosti, které potřebujete mít u sebe. K doladění podzimní atmosféry se Vám budou skvěle hodit také svícny ve tvaru jablka. A abyste podzim mohli vnímat opravdu intenzivně, vložte do nich čajové svíčky s vůní skořice a pomeranče. Milujete dekorační světla? Dopřejte si je i v tomto období. Ta v podzimním stylu bývají nenápadná, tlumená, a přitom tak krásná… Co třeba tato zářící kytice?

Podzim může proniknout i do Vaší kuchyně, a to nejen díky dýni, houbám a jiným typicky podzimním potravinám. Zapomeňte ale na složité úpravy, které budou stát spoustu peněz. Stačí pár maličkostí a Vaše království získá nový kabát. Například na stůl můžete prostřít ubrus s potiskem podzimního listí. V obchodech teď běžně seženete i nádobí s motivy podzimu. K dotvoření té pravé podzimní atmosféry už stačí jen doplnit stůl stylovou slánkou a pepřenkou ve tvaru dýně a je hotovo. Pokud často vaříte podle minutky, zkuste ji také uzpůsobit ročnímu období – tato dýňová Vás nikdy nenechá ve štychu. Klasické utěrky vyměňte za ty podzimní a můžete se směle pustit do vaření a pečení podzimních dobrot. Uvidíte, že Vám to hned půjde lépe od ruky.

Ložnice je místem, kam máte často přístup jen Vy a Váš protějšek. Rozhodně to ale neznamená, že ji, co se týče dekorace, musíte zanedbávat. Určitě chcete, aby se Vám dobře usínalo i vstávalo, že? Rozjeďte to ve velkém a začněte u povlečení. Opět je ideální vybírat ty v typických podzimních barvách, sáhnout můžete klidně po jednoduchém textilu bez obrázků. Pokud ale máte raději povlečení s potiskem, pak je to jasné – trefou do černého jsou hlavně listy. Například toto povlečení je navíc v příjemných barvách a je vyrobené ze 100% bavlny, takže se v něm můžete těšit na pohodlný spánek. Rádi si těsně před spaním přečtete ještě pár stránek z knihy nebo časopisu? Posviťte si na to stylovou lampičkou zdobenou lístky. Je na baterky, takže starosti s přístupem k zásuvce můžete vypustit z hlavy. A aby ráno po probuzení Váš den ihned skvěle začal, pověste si do ložnice tento krásný obraz s vyobrazením podzimního lesa. Krom toho, že se na stěně bude dobře vyjímat, má jednu výhodu. Tou jsou led světla. Když je večer rozsvítíte, budete mít o dokonalou atmosféru podzimu postaráno.  

L
Přihlášení zákazníka
*
*
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
L
Nahoru r
r
o