Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím

Začíná jaro, čas pro zahradu

Venku už začalo jaro a to nejen kalendářně. Konečně se trochu oteplilo a my už se celí natěšení chystáme na zahrady a zahrádky. Že jsou Češi národem chatařů, chalupářů a především zahrádkářů je známý fakt. V dnešní přetechnizované době, která na každého klade obrovské nároky, si mnoho lidí skvěle odpočine právě návratem k přírodě. Spousta chatařů a chalupářů nemá ve svých víkendových útočištích záměrně televize a tak nejen dny, ale i večery, tráví prostě trochu jinak. Přes den prací na zahradách a zahrádkách a večer povídáním a hraním.

Než se vydáte na zahradu, můžete se postarat ještě o domácí rostliny. Že je jaro nejvhodnější doba k jejich přesazení, je známo. Vyzkoušejte si letos přesazování trochu jinak – pomocí praktické podložky, která je nepromokavá a v rozích se dá sepnout pomocí patentů. Tak se budete moci o své pokojové rostliny bez problémů postarat i na jídelním stole.

Tak jste konečně na zahradě a přemýšlíte, čemu byste se měli věnovat jako prvnímu. Naše rada zní: oživení trávníku. Po zimě je třeba jej ještě jednou důkladně prohrabat od zbytků listí. K tomu poslouží dvě praktická velká a zároveň lehká hrabadla, která lze spojit. Mají i teleskopickou rukojeť, takže je můžete použít například i při stříhání živých plotů apod. Rukojeť pak odpojte a hrabadla využijte místo rukou při uchopení a sbírání "zeleného" odpadu.

Pokud si lámete hlavu, jak nejlépe transportovat vyhrabaný bioodpad, máme pro vás další báječný tip – velkou a pevnou zahradní tašku XXL. Můžete do ní naskládat obrovské množství listí, posekané trávy a plevele, ale i větví, palivového dříví apod. Po použití lze snadno složit, takže šetří místo a vejde se všude.

Trávník je připraven, takže si nyní můžete udělat radost osetím květinového záhonku. Zapomeňte na hrabání a sázení semínek či náročně předpěstovaných sazeniček. Vyzkoušejte osivové pásy se semeny květin. Jednoduše je rozložte na záhon, do nádoby nebo balkónového truhlíku, lehce zakryjte zeminou a udržujte vlhké. Během krátké doby vyroste ze speciální vliesové textilie záplava květin v rozmanitých barvách a to téměř bez Vašeho přičinění.


 

L
Přihlášení zákazníka
*
*
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
L
Nahoru r
r
o