Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.

Rozumím

Zahradní koutek k odpočinku

Určitě se mnou budete souhlasit, že není nic hezčího než odpočinek v klidu a zeleni. Zahrady, terasy, balkóny – to vše jsou místa, kde bývá relaxace nejlepší a nejúčinnější. My jsme se dnes soustředili na zahradní kout, který krome toho, že by mel být krásný a oku lahodící, měl by také každého hned zlákat k příjemnému posezení. Doba, kdy stačilo vyndat na dvorek plastový stul a židle, již dávno skončila.Dnes je již bežné oslovit s úpravou takového koutku zahradního architekta. My si však myslíme, že v současnosti jsou k dostání natolik zajímavé a originální zařizovací kousky, že to není vůbec nutné. Ať již máte rádi jakýkoli styl, nabídka je mimořádne široká a bohatá.
Současný trend je predevším styl retro a historický. Dřevěný nábytek s patinou případně nábytek z tmavého kovu, vyšívané polštáre, které jako by na nás vypadly z dobových obrazu staré Anglie nebo Provence a kouzelné dekorace z dob našich babiček.


Více zde: Dekorace na zahradu

Duležitým prvkem zahradního posezení je také jeho osvětlení. Takový koutek se vetšinou nachází někde opravdu v koutě mezi dvema stěnami domu, stodoly či jiného hospodářského stavení. Proto není problém na stěnu umístit svítidlo nebo i několik svítidel podle velikosti prostoru. Někdy se takové posezení může nacházet poblíž stromu a pak je velmi dekorativní použití lampiónu či závěsných luceren.


Více zde: Osvětlení a svítidla

Samostatnou kapitolou je pak solární osvětlení, které se dnes vyrábí v mnoha typech, tvarech a stylech. Muže být zabudované či zapíchnuté do země, závěsné stojací, stolní nebo i ve tvaru různých zvířat.

L
Přihlášení zákazníka
*
*
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
L
Nahoru r
r
o